Návod na Coinbase – Registrácia a nákup

Návod na Coinbase – Registrácia a nákup

Coinbase
26 mája, 2020 by Vibrax
550
euro

Dnes si ukážeme návod ako sa registrovať na krypto zmenárni Coinbase.

1. krok – registrácia

Získajte 10$ pri nákupe kryptomien v hodnote 100$ – REGISTRUJ SA

Vytvorite si účet na stránke coinbase. Vyplnite údaje – meno, priezvisko, e-mail a nastavíte si heslo. Nezabudnite zaškrtnúť políčko, že máte viac ako 18 rokov.

2. krok – overenie identity

Keďže sa jedná o nákup a predaj kryptomien, Coinbase si musí overiť Vašu identitu. Predsa ide o prácu s peniazmi. Aj pri vytvaraní účtu v banke Vám musia overiť identitu. Odporúčame vybrať “Photo ID”, čiže občiasnký preukaz, odfotiť ho a zaslať na overenie. Potom stačí už len chvíľu počkať na schválenie Vašho dokladu totožnosti. Niekedy to trvá pár minút.

3. krok – Dobitie účtu

V ďalšom kroku si ukážeme ako si zašlete Vašu fiat menu na Coinbase aby ste mohli nakúpiť kryptomeny. Po prihlasení, kliknite na „Buy Crypto”, a zobrazí sa Vám nasledovné okno.

Je potrebné vyplniť meno Vašej banky, Vaše meno a sumu, koľko si vlastne chcete zaslať. Potom, môžete klikntúť na „Continue” a zobrazí sa Vám nasledovné okno.

Zobrazí sa Vám kód, ktorý si skopírujte a budete ho ešte potrebovať. Môžete znova kliknúť na “Continue”.

V poslednej časti sa Vám zobrazia informácie na zrealizovanie platobného príkazu. Prihláste sa do Vášho internet bankingu a vytvorte platobný prikaz. Fiat mena sa Vám prípiše do 3 dní a však väčšinou sa to zrealizuje ešte v ten istý deň.

4. krok – Nakúp kryptomien

V záložke kliknete na „Prices“. Následne si môžete vybrať kryptomenu, ktorú chcete nakúpiť. Pre príklad vyberieme Bitcoin.

Vpravo je okno do ktorého vpíšte sumu za ktorú chcete nakúpíť a kliknite na „Preview buy“. Zobrazí sa Vám nasledújuce okno, kde môžete vidieť Vašu objednávku. Potom ju stačí potvrdiť „Buy Now”.

Ako ste si mohli všimnúť Coinbase si účtuje poplatok za sprostredkovanie nákupu. To znamená, že z 1000€ si vezme takmer 15€. V skutočnosti ste nakúpili len za 985€. Ak chcete viac ušetriť pri nákupe kryptomien je vyhodnejšie nakúpiť na Coinbase PRO. V skratke je to Coinbase burza. Viac o Coinbase PRO si povieme v dalšom článku. Len pre zaujimavosť Vám prikladame nasledújúci obrázok, kde je vidieť že pri nákupe Bitcoinu v hodnote 1000€ zaplatíte poplatok za sprostredkovanie len 5€ čo je o 10€ menej oproti Coinbase.

DONATE:

Bitcoin: 3DeoS4iaiHWv66Tj6mb2RGdxfpU7oeXvSv

Ethereum: 0xFD2B9D06DC4fEb5bA317cAaCF553834Cfbf27f0E

Litecoin: MNrM77Tsq8JrtN93nWbgKvT137vSn7vTW2