Čo je to Bitcoin? Digitalné zlato?

Bitcoin
22 januára, 2019 by Vibrax
141
bitcoin-2007769_1920

Bitcoin je nezávislá internetová open-source kryptomena, ktorou sa dá platiť prostredníctvom úplne decentralizovanej siete. Jedinečnosť Bitcoinu je jeho úplná decentralizácia, to známená, ho nikto nevlastní. Kryptomena Bitcoin bola vytvorená v roku 2009 osobou pod menom alebo prezývkou Satoshi Nakamoto. Jeho identita je stále neznáma a pravdepodobne to tak ostane navždy.

Bitcoin je open source systém, čo znamená, že ho nikto nevlastní a každý sa môže podieľať na jeho používaní a vývoji. Počet bitcoinov je vopred známy. Bude ich 21 000 000. Posledný bitcoinový blok by mal byť vyťažený približne v roku 2140. Každý jeden bitcoin musí byť vyťažený a schváleny celou bitcoinovou komunitov. Nikto si nemôže vytvarať vlastné bitcoiny, pretože ak by ste ich pridali do siete hneď by sa no prišlo.

Deň čo deň sa ľudia z celého sveta pokúšaju hacknúť bitcoin a však do dnešného dňa sa to nikomu nepodarilo. Aspoň vidíte aký je ten systém dokonalý. A však pre toho komu sa to podarí hacknúť bitcoin je sľúbená odmena 6 miliárd amerických dolárov. Zdrojový kód je verejný a každý môže do neho nazrieť.

O bitcoine a celkovo o kryptomenách sa hovorí, že majú veľkú budúcnosť. Hlavne, kvôli ich decentralizovanosti. Taktiež mnohí ľudia nazývajú bitcoin ako digitalné zlato. A však je stále veľmi mladý a jeho históriu s klasickým zlatom ani nemôžeme porovnávať. Nikde nie je napísané, že bitcoin tu bude večne. Toto aktívum je stále veľmi volatívné a jeho trhová cena sa mení každú sekundu.

Investovanie do bitcoinu treba dobre zvážiť. Jasné, na bitcoine sa dá veľmi rýchlo zarobiť ale aj prerobiť, pretože cena sa viem prepadnúť na rôzne minimá aj behom jednej noci. Jedná z investičných rád hovorí – “Neinvestujte viac peňazí ako si môžete dovoliť stratiť.”

DONATE:

Bitcoin: 3DeoS4iaiHWv66Tj6mb2RGdxfpU7oeXvSv

Ethereum: 0xFD2B9D06DC4fEb5bA317cAaCF553834Cfbf27f0E

Litecoin: MNrM77Tsq8JrtN93nWbgKvT137vSn7vTW2